Celostátní kolo Mladý programátor 2016

Letošní kolo soutěže Mlady programátor 2016 vyvrcholilo na základní škole T. G. Masaryka v Hodkovicích nad Mohelkou. Sjeli se zde postupující ze školních a regionálních kol z celé republiky. Uvítali jsme žáky z Prahy, Bíliny, Českých Budějovic, Holic, Strakonic a z Kopřivnice. 58 soutěžících se rozdělilo do 3 kategorií po 16 týmech. V kategorii A soutěžili žáci do 5. ročníku, v kategorii B žáci 6. – 9. ročníků a příslušných ročníků víceletých gymnázií a v kategorii C probíhalo programování v jazyce C# (zde soutěžilo pouze 6 týmů). Všichni programátoři i jejich doprovod strávili v Hodkovicích celý víkend od pátku 13. května, kdy bylo slavnostní zahájení soutěže, které se neslo v duchu 700. výročí narození Karla IV.. Na toto téma byly sestaveny i soutěžní úlohy. Samotné programování probíhalo v sobotu dopoledne. Po obědě čekal všechny soutěžící a část jejich doprovodů výlet na zámek Sychrov. Druhá část doprovodů zatím hodnotila úlohy jednotlivých týmů. V neděli proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a soutěž byla ukončena.

Naše škola měla zastoupení v kategoriích A a B. Nejlépe umístěným z naší školy byl Jiří Růta z 8. ročníku, který obsadil krásné 8. místo. Poděkování patří rovněž soutěžícím v kategorii A, kteří jsou úplnými začátečníky, a navštěvují kroužek Baltík prvním rokem. Počtem dosažených bodů drželi statečně krok s ostatními soutěžícími. Zadání úloh tentokrát příliš nesedlo dalšímu našemu soutěžícímu z 8. A, kterým byl Matyáš Fiala. Z regionálního kola Čechy sever postupoval z 2. místa, ale bohužel umístění v 1. desítce neudržel. Matyášovi budeme v příštích soutěžích držet palce, aby pro něho byla zadání úloh přívětivější a udržel si tak umístění, na která je zvyklý. Všem soutěžícím z naší školy blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny v sekci fotogalerie.

Celostátní kolo Mladý programátor 2016
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.