Celostátní kolo Mladý programátor 2016

Letošní kolo soutěže Mlady programátor 2016 vyvrcholilo na základní škole T. G. Masaryka v Hodkovicích nad Mohelkou. Sjeli se zde postupující ze školních a regionálních kol z celé republiky. Uvítali jsme žáky z Prahy, Bíliny, Českých Budějovic, Holic, Strakonic a z Kopřivnice. 58 soutěžících se rozdělilo do 3 kategorií po 16 týmech. V kategorii A soutěžili žáci do 5. ročníku, v kategorii B žáci 6. – 9. ročníků a příslušných ročníků víceletých gymnázií a v kategorii C probíhalo programování v jazyce C# (zde soutěžilo pouze 6 týmů). Všichni programátoři i jejich doprovod strávili v Hodkovicích celý víkend od pátku 13. května, kdy bylo slavnostní zahájení soutěže, které se neslo v duchu 700. výročí narození Karla IV.. Na toto téma byly sestaveny i soutěžní úlohy. Samotné programování probíhalo v sobotu dopoledne. Po obědě čekal všechny soutěžící a část jejich doprovodů výlet na zámek Sychrov. Druhá část doprovodů zatím hodnotila úlohy jednotlivých týmů. V neděli proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a soutěž byla ukončena.

Naše škola měla zastoupení v kategoriích A a B. Nejlépe umístěným z naší školy byl Jiří Růta z 8. ročníku, který obsadil krásné 8. místo. Poděkování patří rovněž soutěžícím v kategorii A, kteří jsou úplnými začátečníky, a navštěvují kroužek Baltík prvním rokem. Počtem dosažených bodů drželi statečně krok s ostatními soutěžícími. Zadání úloh tentokrát příliš nesedlo dalšímu našemu soutěžícímu z 8. A, kterým byl Matyáš Fiala. Z regionálního kola Čechy sever postupoval z 2. místa, ale bohužel umístění v 1. desítce neudržel. Matyášovi budeme v příštích soutěžích držet palce, aby pro něho byla zadání úloh přívětivější a udržel si tak umístění, na která je zvyklý. Všem soutěžícím z naší školy blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Fotografie ze soutěže jsou umístěny v sekci fotogalerie.

Celostátní kolo Mladý programátor 2016
Den otevřených dveří
Dne 20. 3. 2019 se u nás ve škole uskutečnil od 14:00 – 16:00 den otevřených dveří.
Zápis k základnímu vzdělávání
Dne 3. 4. 2019 proběhne od 14:00 do 16:00 zápis žáků do prvních tříd.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky
Základní škola TGM v Hodkovicích nad Mohelkou pořádá ve středu 20. 3. 2019 od 14:00 hod. do 16:00 hodin den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky.
Ředitelské volno
Dne 21. 12. 2018 3. 1. a 4. 1. 2019 je vyhlášeno ředitelské volno.
Přání
Krásné prožití vánočních svátků.

Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019 Lyžařský výcvik 2019