FLL 2015

I v letošním školním roce se náš tým Medvíďata přihlásil do mezinárodní soutěže First Lego League. Naším úkolem je postavit a naprogramovat robota, který bude plnit úkoly na hracím poli. Nedílnou součástí soutěže je výzkumný úkol na téma "Nakládání s odpady". Vypravili jsme se spolu s třídou 8.B na sběrný dvůr a do liberecké spalovny. Do školy jsme pozvali na besedu ředitele technických služeb pana Petra Hanuse. Na základě všech nových poznatků jsme si připravili prezentaci na soutěž (je připojena v dokumentech u tohoto článku), ale také prezentaci s jejíž pomocí chceme seznamovat žáky naší školy s důležitostí třídění odpadu. Chceme je naučit, jak odpad správně třídit a kam vytříděný odpad odkládat. Protože nestihneme do data konání soutěže (sobota 28. 12. 2015) navštívit s naší přednáškou všechny třídy ve škole, budeme pokračovat i po soutěži. Hlavně proto, že si uvědomujeme, že i my můžeme přispět ke zlepšení prostředí, ve kterém žijeme.

V sobotu 28. 12. nám držte palce :-)

FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015
Název souboru Velikost Typ
FLL 2015 4.27 MB ppt
Zápis k povinné školní docházce
Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol.
Domácí výuka po dobu uzavření ZŠ
Vzhledem k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN od 11. 3. 2020 do odvolání bude probíhat vyučování formou domácího učení.
Od 16. 3. 2020 do odvolání bude školní jídelna mimo provoz.
Informace k nároku na ošetřovné
V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol mají rodiče dětí mladších 10 let nárok na ošetřovné.
Uzavření základní školy
Bezpečnostní rada státu rozhodla od středy 11. 3. 2020 zrušit z důvodu epidemiologické situace v ČR výuku na základních, středních i vysokých školách do odvolání.