FLL 2015

I v letošním školním roce se náš tým Medvíďata přihlásil do mezinárodní soutěže First Lego League. Naším úkolem je postavit a naprogramovat robota, který bude plnit úkoly na hracím poli. Nedílnou součástí soutěže je výzkumný úkol na téma "Nakládání s odpady". Vypravili jsme se spolu s třídou 8.B na sběrný dvůr a do liberecké spalovny. Do školy jsme pozvali na besedu ředitele technických služeb pana Petra Hanuse. Na základě všech nových poznatků jsme si připravili prezentaci na soutěž (je připojena v dokumentech u tohoto článku), ale také prezentaci s jejíž pomocí chceme seznamovat žáky naší školy s důležitostí třídění odpadu. Chceme je naučit, jak odpad správně třídit a kam vytříděný odpad odkládat. Protože nestihneme do data konání soutěže (sobota 28. 12. 2015) navštívit s naší přednáškou všechny třídy ve škole, budeme pokračovat i po soutěži. Hlavně proto, že si uvědomujeme, že i my můžeme přispět ke zlepšení prostředí, ve kterém žijeme.

V sobotu 28. 12. nám držte palce :-)

FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015
Název souboru Velikost Typ
FLL 2015 4.27 MB ppt
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.
Změna rozvrhu vyučování
Od 7. 6. do 21. 6. dochází ke změnám rozvrhů.

ZŠ TGM Hodkovice n. M.  získala na rok 2016 účelovou neinvestiční dotaci na projekt „ BALTÍK “ a projekt  „ JEDEME DÁL“ . Kraj poskytuje v roce 2017  dotaci na projekty „ŠIŠKÁMO“ a „LEGO 2017“