FLL 2015

I v letošním školním roce se náš tým Medvíďata přihlásil do mezinárodní soutěže First Lego League. Naším úkolem je postavit a naprogramovat robota, který bude plnit úkoly na hracím poli. Nedílnou součástí soutěže je výzkumný úkol na téma "Nakládání s odpady". Vypravili jsme se spolu s třídou 8.B na sběrný dvůr a do liberecké spalovny. Do školy jsme pozvali na besedu ředitele technických služeb pana Petra Hanuse. Na základě všech nových poznatků jsme si připravili prezentaci na soutěž (je připojena v dokumentech u tohoto článku), ale také prezentaci s jejíž pomocí chceme seznamovat žáky naší školy s důležitostí třídění odpadu. Chceme je naučit, jak odpad správně třídit a kam vytříděný odpad odkládat. Protože nestihneme do data konání soutěže (sobota 28. 12. 2015) navštívit s naší přednáškou všechny třídy ve škole, budeme pokračovat i po soutěži. Hlavně proto, že si uvědomujeme, že i my můžeme přispět ke zlepšení prostředí, ve kterém žijeme.

V sobotu 28. 12. nám držte palce :-)

FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015 FLL 2015
Název souboru Velikost Typ
FLL 2015 4.27 MB ppt
Přijetí do školní družiny
Rozhodnutí o přijetí do školní družiny ve školním roce 2020/2021
Předávání vysvědčení
Ministerstvo školství po konzultacích s epidemiology rozhodlo, že závěr školního roku bude ve školách za účasti všech žáků. Jak to bude na naší základní škole?
Volnočasové aktivity
Kroužky, kluby, doučování, které neproběhly ve školním roce 2019/2020 budou mít náhradní termíny.
Otevření školy pro žáky 2. stupně v období od 8. 6. 2020 do 30. 6. 2020
Na základě nařízení vlády a vyjádření ministra školství R. Plagy umožní základní škola prezenční výuku pro žáky 2. stupně.
Přihlášení do školní družiny na školní rok 2020/2021 a finanční vyrovnání ŠD za školní rok 2019/2020
Nejpozději do 7. června 2020 se přijímají přihlášky dětí do školní družiny.