Výsledky Okresního kola Biologické olympiády - kategorie C a kategorie D

Žáci naší školy se letos po přibližně 15 letech opět zúčastnili Okresního kola Biologické olympiády v obou kategoriích C a D.

Okresní kolo kategorie D se konalo dne 20.4. 2015 v DDM Větrník v Liberci a naši postupující ze školního kola se umístili na velmi slušných místech:

18. místo - Lucie Stromková 7.A

22. místo - Nikola Kašpárková 7.B

Kategorie C - okresní kolo se konalo 28. 4. 2015 na tomtéž místě:

12. - 13. místo - Laura Majerčíková  9.A - !!! super umístění - VELIKÁ GRATULACE !!!!!

23. místo - Anna Vondráková 8.A

28. místo - Nikola Mařanová 8.A

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okresní kolo se setávalo z písemného testu, poznávačky 20 rodů a druhů rostlina a hub, 20 rodů a druhů živočichů a laboratorní práce. Celá letošní olympiáda byla zaměřená dendrologicky. Uvedené téma je pro žáky velmi obtížné a často velmi nezáživné. Žákyně se však tématu zhostily velmi svědomitě a v rámci svých vstupních úkolů - prací, které zpracovávali do okresního kola, dokonce navrhly dendrologicky hodnotné dřeviny na vyhlášení na památné stromy. Za tyto vstupní práce obdržely od poroty maximální počet bodů a pochvalu.

Celkový počet soutěžících ve všech kategoriích na okresním kole bylo v obou kategoriích přes 30 účastníků.

Všem žákyním velice za účást ve školním i okresním kole velice děkuji a Vážím si jejich práce, zejména času a energie, kterou vynaložily na přípravu na okresní kolo.

Povltavské setkání Baltíků
České Budějovice 12. a 13. 10. 2018
Kroužky ve školním roce 2018/2019
Ve složce zájmová činnost je aktuální seznam kroužků, které v nadcházejícím školním roce bude škola nabízet.
Záhájení školního roku
Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. 9. 2018
Rozdávání vysvědčení a ředitelské volno
Vysvědčení se žákům bude rozdávat dne 27. 6. 2018
Konzultační hodiny učitelů
V projektových dnech se mění konzultační hodiny učitelů.