Výsledky Okresního kola Biologické olympiády - kategorie C a kategorie D

Žáci naší školy se letos po přibližně 15 letech opět zúčastnili Okresního kola Biologické olympiády v obou kategoriích C a D.

Okresní kolo kategorie D se konalo dne 20.4. 2015 v DDM Větrník v Liberci a naši postupující ze školního kola se umístili na velmi slušných místech:

18. místo - Lucie Stromková 7.A

22. místo - Nikola Kašpárková 7.B

Kategorie C - okresní kolo se konalo 28. 4. 2015 na tomtéž místě:

12. - 13. místo - Laura Majerčíková  9.A - !!! super umístění - VELIKÁ GRATULACE !!!!!

23. místo - Anna Vondráková 8.A

28. místo - Nikola Mařanová 8.A

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okresní kolo se setávalo z písemného testu, poznávačky 20 rodů a druhů rostlina a hub, 20 rodů a druhů živočichů a laboratorní práce. Celá letošní olympiáda byla zaměřená dendrologicky. Uvedené téma je pro žáky velmi obtížné a často velmi nezáživné. Žákyně se však tématu zhostily velmi svědomitě a v rámci svých vstupních úkolů - prací, které zpracovávali do okresního kola, dokonce navrhly dendrologicky hodnotné dřeviny na vyhlášení na památné stromy. Za tyto vstupní práce obdržely od poroty maximální počet bodů a pochvalu.

Celkový počet soutěžících ve všech kategoriích na okresním kole bylo v obou kategoriích přes 30 účastníků.

Všem žákyním velice za účást ve školním i okresním kole velice děkuji a Vážím si jejich práce, zejména času a energie, kterou vynaložily na přípravu na okresní kolo.

Přihláška k docházce do školní družiny
ve školním roce 2019/2020
Beseda pro rodiče - "Naše škola"
Dne 17. 6. 2019 od 16 hodin se v učebně fyziky/chemie uskuteční beseda pro rodiče žáků základní školy.
Nové dětské hřiště
pozvánka na představení návrhů dne 18. 6. 2019
Změna rozvrhů a konzultačních hodin vyučujících
Od 7. 6. do konce školního roku dochází ke změnám rozvrhů tříd i konzultačních hodin učitelů.
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se uskuteční 4. 6. v 16 hodin.

Projekt OČMS Projekt OČMS Projekt OČMS Projekt OČMS Projekt OČMS Projekt OČMS