Výsledky Okresního kola Biologické olympiády - kategorie C a kategorie D

Žáci naší školy se letos po přibližně 15 letech opět zúčastnili Okresního kola Biologické olympiády v obou kategoriích C a D.

Okresní kolo kategorie D se konalo dne 20.4. 2015 v DDM Větrník v Liberci a naši postupující ze školního kola se umístili na velmi slušných místech:

18. místo - Lucie Stromková 7.A

22. místo - Nikola Kašpárková 7.B

Kategorie C - okresní kolo se konalo 28. 4. 2015 na tomtéž místě:

12. - 13. místo - Laura Majerčíková  9.A - !!! super umístění - VELIKÁ GRATULACE !!!!!

23. místo - Anna Vondráková 8.A

28. místo - Nikola Mařanová 8.A

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okresní kolo se setávalo z písemného testu, poznávačky 20 rodů a druhů rostlina a hub, 20 rodů a druhů živočichů a laboratorní práce. Celá letošní olympiáda byla zaměřená dendrologicky. Uvedené téma je pro žáky velmi obtížné a často velmi nezáživné. Žákyně se však tématu zhostily velmi svědomitě a v rámci svých vstupních úkolů - prací, které zpracovávali do okresního kola, dokonce navrhly dendrologicky hodnotné dřeviny na vyhlášení na památné stromy. Za tyto vstupní práce obdržely od poroty maximální počet bodů a pochvalu.

Celkový počet soutěžících ve všech kategoriích na okresním kole bylo v obou kategoriích přes 30 účastníků.

Všem žákyním velice za účást ve školním i okresním kole velice děkuji a Vážím si jejich práce, zejména času a energie, kterou vynaložily na přípravu na okresní kolo.

Rozsvícení Betlému
Ve středu 4. 12. 2019 bude v 16 h rozsvícen Betlém v ZŠ Hodkovice n.M.
Výskyt vší
Upozorňujeme rodiče, že se opětovně vyskytly vši.
Dne 26. 11. se uskuteční třídní schůzky.
NESTÁVKUJEME, ALE NESOUHLASÍME
se stavem českého školství
Sběr papíru
Od 5. 11. do 7. 11. 2019 proběhne za základní školou sběr papíru.

Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019 Noční pochod 2019